Ostatnio, przeglądając jedną z kaliskich gazet lokalnych natrafiłam na ogłoszenie skierowane do osób zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu dla młodszych księgowych. Jako osoba bezrobotna chętnie dowiaduję się na temat różnych stanowisk pracy, bo mam nadzieję, że kiedyś uda mi się znaleźć coś dla siebie. Przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu informacji na temat młodszego księgowego z radością odkryłam, że jest to stanowisko przeznaczone dla osób, które nie posiadają wykształcenia wyższego oraz doświadczenia w księgowości. Jedynym wymogiem jest znajomość kilku programów do finansowania, które mogłabym poznać właśnie na kursie, młodszy księgowy Kalisz. Postanowiłam zapisać się na szkolenie i spróbować swoich sił jako młodsza księgowa.

Kurs kosztuje 1100 zł, a jego cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, konsultacje indywidualne i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Szkolenie przeznaczone jest dla osób chcących uzyskać niezbędną wiedzę do rozpoczęcia pracy w dziale księgowości, dlatego jest ona idealne dla mnie.

Celem zajęć ma być uzyskanie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu podstaw rachunkowości, przepisów prawnych, zasad ewidencji zdarzeń gospodarczych, kalkulacji kosztów, ewidencji przychodów, rodzajów dokumentów księgowych, zasad ich korygowania, zasad sporządzania sprawozdania finansowego, zasad rozliczeń z ZUS i Urzędem Skarbowym oraz możliwości wykorzystania komputera w księgowości na przykładzie programów SYMFONIA, PŁATNIK oraz programu z pakietu INSERT. Po tym kursie na pewno będę mądrzejsza niż jestem teraz.

Napisz komentarz