Wybierając się na studia do innego miasta wiedziałam, że przyjdzie mi rozejrzeć się za mieszkaniem, w którym mogłabym wynająć dla siebie niewielki, jednoosobowy pokój. Nie mogłam liczyć na akademik, więc musiałam dość szybko znaleźć sobie odpowiednie lokum. Szczęście mi dopisało, bo już podczas pierwszego wyjazdu do Głogowa znalazłam sobie miejsce w czteroosobowym studenckim mieszkaniu. Mój pokój był najmniejszy z wszystkich, dlatego najmniej za niego płaciłam. Byłam bardzo zadowolona z szybkiego powodzenia.

Niemal od razu po przeprowadzce zaprzyjaźniłam się z jedną ze współlokatorek, Eweliną, która po skończeniu studiów finansowych rozpoczęła pracę w banku. Dowiedziałam się również, że Ewelina nie jest zadowolona ze swojej obecnej sytuacji zawodowej i pragnie czym prędzej znaleźć pracę w dziale księgowości, na przykład na stanowisku młodszej księgowej, młodszy księgowy Głogów. Ewelina mówiła, że od dawna marzy jej się praca w dziale księgowości i chce jak najszybciej zrealizować swoje plany i marzenia.

Dziwiłam się Ewelinie, że pragnie zatrudnić się w dziale księgowości, bo wiedziałam jak ta praca naprawdę wygląda. Moja mama od wielu lat jest księgową i strasznie narzeka na swoje obowiązki i ogromną odpowiedzialność, jaka na niej ciąży. Mimo swojej opinii nie mogę jednak odwodzić koleżanki od planów zrealizowania swojego marzenia. Najlepiej będzie, żeby Ewelina dostała upragnioną pracę i sama zdecydowała czy tak bardzo jej ona odpowiada.

Napisz komentarz