Moje tegoroczne postanowienie noworoczne związane jest z moim niechlubnym i mało nowoczesnym nałogiem, jakim jest palenie papierosów. W obecnych czasach coraz mniej osób ulega nałogowi tytoniowemu i mam świadomość, że palenie papierosów na pewno nie przysporzy mi przyjaciół. Palić zacząłem na początku liceum i tak jakoś zostało. Po ponad 10 latach życia w nałogu ciężko będzie mi się z niego wyrwać, ale na pewno spróbuję.

w90W firmie rozliczeniowej, w której pracuję jako młodszy księgowy Ostrów Wielkopolski, tylko ja jestem osobą palącą. Kiedyś na fajkę wychodziła ze mną jedna z księgowych, ale po zawale odcięła się od papierosów i teraz nie może nawet na nie patrzeć. Potrzebowała kopa od życia, by zacząć dbać o swoje zdrowie.

Ja zawału nie mam zamiaru przechodzić, dlatego muszę wziąć się za siebie i za rzucanie palenia. Kolega sugeruje mi zainwestowanie w jakiś specjalny preparat mający oduczyć mnie palenia papierosów, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł. Jeśli ktoś ma wystarczająco silną wolę to jest w stanie sam zrezygnować z nikotyny, bez konieczności korzystania z pomocy. Uważam się za osobę o silnym charakterze, dlatego muszę spróbować samodzielnie pozbyć się nałogu.

Nie mogę doczekać się chwili, gdy powiem, że uwolniłem się od papierosów i w związku z tym każdego miesiąca jestem w stanie zaoszczędzić prawie 300 zł. Pieniądze, które normalnie wydałbym na papierosy będę odkładał na gry do PS4.

Napisz komentarz