W dzisiejszych czasach, kiedy wiedza jest największą wartością, wiele osób rozważa zrobienie kursu księgowego, żeby lepiej zrozumieć księgowość zarządczą. Jeśli manager zna chociażby podstawy księgowości, dużo łatwiej będzie mu interpretować wyniki raportów, wykresy oraz zauważyć pewne tendencje.

Dla kogo wart polecenia będzie kurs księgowości? Z pewnością dla osób, które rozważają rozwinięcie swojej kariery zawodowej właśnie w księgowości. Ponieważ od czerwca 2013 roku, żeby wykonywać pracę jako Księgowy, (choć pewnie bardziej jako Młodszy Księgowy), nie trzeba ukończyć studiów na kierunku ekonomicznym, dlatego otworzyła się furtka dla wszystkich. Niezależnie zatem od tego, jaki kierunek ukończyłeś, nie musisz już iść na studia i zgłębiać wiedzę z zakresu rachunkowości, żeby mieć szansę na otrzymanie możliwości pracy w księgowości.

A co jeśli na kursie okaże się, że to jednak nie jest coś, czym pragniemy zajmować się zawodowo? To przynajmniej będziemy mieli bardzo solidny i wartościowy zapis w swoim CV. Koszt takiego szkolenia nie przekracza 1500 zł, a wiedza, którą można z niego wynieść, może nam się przydać w wielu sytuacjach zawodowych.

Jeśli kiedyś rozważałbyś podjęcie się prowadzenia własnej działalności gospodarczej, wiedza dotycząca zasad rachunkowości pozwolić Ci może na samodzielne prowadzenie księgowości. Na takich kursach zdobywa się bardzo dużo wiedzy teoretycznej, ale jeszcze większy zakres nauki stanowią warsztaty praktyczne. Wykonując wyliczenia w praktyce jesteśmy w stanie samodzielnie prowadzić szeroko rozumianą rachunkowość przedsiębiorstwa.

1 Komentarz

  • Majka
    Posted 24 stycznia 2017 15:51

    Pewnie, że warto skończyć taki kurs.

Napisz komentarz