Jeżeli jesteś na etapie planowania swojej kariery w księgowości – dobrze trafiłeś. Przedstawię dziś sposób, dzięki któremu mój znajomy dostał pracę na stanowisku Młodszy Księgowy. Nie stosował żadnych nietypowych metod. Wręcz przeciwnie, sytuacja sama się potoczyła. Ale uznał ją za historię, którą warto się podzielić. A nóż komuś się przyda w karierze zawodowej.

Mój znajomy rozpoczął studia licencjackie na kierunku Ekonomia i Rachunkowość w trybie zaocznym. Przykładał się do nauki, ponieważ podchodził na poważnie do studiów. Szybko zyskał sympatię znajomych z grupy, ponieważ zawsze być dobrze przygotowany. Nie był jakimś omnibusem, ale po prostu przyzwoitym studentem. Wśród jego znajomych byli tacy, którzy pracowali na etacie w biurze rachunkowym. Widząc zaangażowanie i potencjał młodego, szybko dostał propozycję zdobycia praktyk zawodowych. Przychodził rzetelnie na praktyki. W firmie również się spodobał. Pracodawca docenił zapał młodego. Niedługo musiał czekać na propozycję stażu w dziale księgowym. Również ją przyjął i pracował ciągle z nieprzerwanym zapałem. Jaki był dalszy ciąg tej historii? Chyba łatwo można sobie wyobrazić…

W końcu otrzymał ofertę pracy na stanowisku Asystenta Działu Księgowości. Jest to pierwsze stanowisko pracy w całej drabinie kariery Księgowego. To tutaj stawia pierwsze poważne zawodowe kroki. A ponieważ mój znajomy sporo już umiał, na tym stanowisku popracował symboliczne 3 miesiące dla formalności, a następnie otrzymał wyczekiwaną posadę Młodszego Księgowego.

W skrócie: rzetelna nauka na studiach, budowanie relacji z osobami z grupy oraz chęć rozwoju, pozwolą Ci płynnie wejść w zawodowy świat księgowości.

Napisz komentarz