Hierarchia w księgowości jest czymś normalnym i potrzebnym. Tak odpowiedzialna praca wymaga od wykonujących ją osób wielkiego zaangażowania i przede wszystkim doświadczenia oraz wiedzy. Jak wiadomo doświadczenie, a często i wiedzę zdobywa się z latami praktyki.

Dlatego młodszy księgowy to osoba niemalże zaraz po szkole, która ma najprawdopodobniej znakomitą wiedzę teoretyczną. Na szczęście dzięki pracy na tym stanowisku może też zdobyć i doświadczenie w realnym życiu. Nie można nie ukrywać, że to stanowisko jest swego rodzaju pomostem pomiędzy pracą stażową, a zatrudnieniem na odpowiedzialnym stanowisku pracy.

Oczywiście praca jako młodszy księgowy oparta jest także na pełnym zatrudnieniu i korzystaniu ze wszelkich związanych z tym praw i obowiązków. Jednakże różnica wynagrodzenia pomiędzy młodszym księgowym a na przykład głównym księgowym jest dość spora. Warto tu także zaznaczyć, że młodszy księgowy posiada mniejszą odpowiedzialność niż jego koledzy, koleżanki z działu. Jest to związane właśnie z tym, że osoba na tym stanowisku nie ma aż tak dużego doświadczenia. Nie można tu niestety nie wspomnieć o tym, że przepisy, o których uczą się studenci, tak naprawdę są róże i często zależą od wykładni jaka obowiązuje w konkretnym urzędzie skarbowym.

Napisz komentarz