Praca w księgowości wiąże się z pewną terminowością. Terminów nie da się przesunąć i nie ma znaczenia czy wypadł nam pogrzeb babci, wesele wujka czy urodziny teściowej. Młodszy księgowy musi być dyspozycyjny w terminach nawału pracy, zwykle przypadają one na ostatnie dni w miesiąca lub przełom miesiąca, kiedy księgowość musi wyrobić się z rozliczeniem i zamknięciem miesiąca.

Początek kolejnego miesiąca to zazwyczaj wypłaty dla pracowników i odprowadzenie składek, co też jest wymagające. Stąd też pracując na takim stanowisku urlop należy planować po dziesiątym, dniu miesiąca i przed dwudziestym piątym dniem. Taka specyfika tego zatrudnienia.

Dotrzymanie terminów to priorytet w księgowości, zatem przekłada się to na dyspozycyjność pracownika. Praca w księgowości winna mieć ciągłość, nie można wciąż wybierać urlopów, zwolnień lekarskich bowiem to szkodzi porządkowi księgowemu. Z tego też powodu bardziej cenieni są mężczyźni księgowi, którzy rzadziej są nieobecni w pracy, mimo iż księgowość to domena kobiet.

Napisz komentarz