Szkoła zawodowa to w XXI wieku nie tyle moda co skarb. Kończąc ogólniak wciąż nie posiada się zawodu, kończąc ekonomik można startować do pracy, zaś wieczorami czy weekendami nadal się uczyć. Rynek pracy coraz mniej kładzie nacisk na wyższe wykształcenie, niemniej są zawody w których jest ono konieczne i wskazane.

Posiadając ekonomiczne wykształcenie warto jest znaleźć posadę w branży finansowej. Niemniej wykształcenie wykształceniu nie jest równe. Czym innym są podyplomowe studia, a technikum ekonomiczne. Mimo wszystko na współczesnym rynku pracy roi się od ofert na stanowisko młodszy księgowy. Taka posada nie wymaga od razu wysokiego wykształcenia, wystarczy posiadać jakąkolwiek szkołę ekonomiczną za sobą i chęć do podjęcia kierunkowych studiów, dokształcenia się w drodze kursów itp.

Młodszy księgowy daje możliwość awansu na samodzielnego księgowego a w przyszłości może nawet na głównego księgowego. Ponadto posada młodszego księgowego może być satysfakcjonująca również bez perspektywy awansu. To praca za biurkiem, z dokumentacją, przed komputerem, ale też z klientami.

Napisz komentarz