Zanim zostaniesz głównym księgowym musisz przejść dość długą drogę awansu zawodowego. Zazwyczaj zaczyna się od pracownika działu księgowego po czym można awansować na zaszczytne stanowisko asystenta, po którym zyskuje się pracę jako młodszy księgowy. Gdy wydaje ci się, że to szczyt twych możliwości to zaledwie początek, bowiem do głównego księgowego brakuje ci jeszcze kilka stopni.

Praca młodszego księgowego pozwala na pewną samodzielność. To już nie tylko przybijanie pieczątek i pakowanie faktur do koszulek czy adresowanie kopert z dokumentacją. Na tym stanowisku jesteś już dopuszczony do księgowania i dekretowania dokumentów. Zatem musisz wiedzieć jak to zrobić i się nie pomylić. Jest to pewien test na twoje umiejętności.

Niestety często zanim dochodzisz do tego etapu już dawno zapomniałeś czego uczyłeś się w szkole i na studiach. Co więcej wiele przepisów i procedur już zdążyło się zmienić więc nie pozostaje nic innego jak tylko wziąć się do nauki i powtórki materiału. Kiedy opanujesz praktykę możesz myśleć o dalszym awansie i zbliżeniu się do celu jakim jest zostanie głównym księgowym. Niektórzy jednak na tyle dobrze czuja się na stanowisku młodszego księgowego iż na nim poprzestają.

Napisz komentarz