Zanim podejmiemy decyzję o nauce w kierunku księgowości dobrze jest sprawdzić się w tej roli. Dobrym rozwiązaniem jest praca w biurze rachunkowym i obserwacja z pozycji szeregowego pracownika co robi młodszy księgowy, jakie obowiązki powierzone są głównemu księgowego itd. Takie doświadczenie pozwala wyłonić cel naszej kariery zawodowej.

Młodszy księgowy to stanowisko bardzo neutralne. Mimo iż wyższe w strukturze niż asystent księgowości, pomocnik itd. to jednak odpowiedzialność jest tutaj znacznie mniejsza niż w  przypadku samodzielnej księgowej czy głównego księgowego. Właśnie z tego powodu to idealna posada na początek, by zdobyć doświadczenie, obyć się z praktyką księgowości, zmierzyć z wyzwaniami.

Wiele osób na tyle chwali sobie tę posadę iż nie brną dalej, a pozostając młodszymi księgowymi pracują latami, gdyż jest im tak wygodnie. Na tym stanowisku, w tej roli czują się pewni, obeznani i bezpieczni z punktu widzenia odpowiedzialności za finanse klientów jak i wobec prawa. Ten scenariusz również warto rozważyć w kontekście planowania kariery, pracy zawodowej.

Napisz komentarz