Stanowcze decyzje towarzyszą osobowości pracowników księgowości. W dziale księgowym poszukiwani są ludzie rzetelni, dokładni i zorganizowani. Plan działania w kwestii zawodowej to podstawa. Wytyczenie sobie ścieżki kariery bywa łatwe, gorzej z realizacją poszczególnych etapów kariery. Czasami przeciągają się one w czasie, a bardzo często awans jest z różnych względów niemożliwy.

Trzeba odwagi by zmienić pracodawcę. Warto więc weryfikować swe plany co pewien czas dostosowując do warunków. To nie powód do załamania nerwowego. Młodszy księgowy to również dobra posada, nawet jeśli pracujemy na tym stanowisku już kilkanaście lat bez perspektywy zmiany na lepszą posadę. Trzeba być stanowczym, bowiem tego najczęściej brakuje pracownikom.

Chcąc osiągnąć sukces wymaga on pracy i wysiłku. Nie zawsze wszystko idzie pomyślnie, zgodnie z założeniami. Zwłaszcza dotyczy to kobiet które miewają przerwy w zatrudnieniu z uwagi na narodziny dziecka, wychowanie dzieci itp. czasami plan weryfikuje stan zdrowia lub nagła sytuacja rodzinna. Mimo to księgowość to branża dość rozwojowa i można liczyć na sukces, jeżeli dołożymy starań do tego by być na bieżąco.

Napisz komentarz