Do celu jakim jest sukces zawodowy dochodzimy różnymi drogami. Co więcej dla każdego z nas cel jest inny. Dla jednych celem jest zostanie główną księgową, inni zadowolą się posadą jaką jest młodszy księgowy. Prócz wyboru celu i drogi istotny bywa też czas na osiągniecie celu. Jednym udaje się to błyskawicznie szybko, innym zajmuje długie lata. Nie warto jednak oglądać się na innych, kolegów, czy znajomych. Warto za to samodzielnie i konsekwentnie decydować o swoim życiu zawodowym zmierzając do celu.

Nie zawsze ta droga jest łatwa, oczywista, czasami wymaga poświęceń i wiele trudu, niemniej nie ma nic za darmo. Młodszy księgowy to pewien etap pośredni, na którym to spora ilość osób poprzestaje kształcenie. To komfortowa posada, która nie wymaga takiej dyspozycyjności i odpowiedzialności co samodzielny księgowy.

Praca w dziale lub biurze księgowym zwykle rozpoczyna się do referenta tudzież asystenta księgowego. Wbrew pozorom to nie to samo co młodszy księgowy, a szczebel niższy. Awans na młodszego księgowego osiągalny zwykle jest w  rok, dwa od podjęcia pracy, chociaż bardzo wiele zależy do nas samych. To jak wiele umiemy i ile się nauczyć musimy, jacy jesteśmy kreatywni i jak szybko się uczymy wpływa na to czy młodszy księgowy nam wystarczy i jak szybko do tego stanowiska dojdziemy.

Napisz komentarz