Przy obecnym rynku pracy nie ma co czekać na to, że pracodawca sam nam pracę zaproponuje. Czasami udaje się zostać poleconym komuś przez kogoś znajomego, jednak nie jest to baza solidna, na której opierać należy swoją karierę, życie zawodowe. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o sukcesy, naukę, rozwój i zatrudnienie.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć pracę, zacznij ją od samego początku. Z czasem na pewno wszystko się ułoży, nie można oczekiwać natychmiastowych efektów, spełnienia marzeń i sukcesów. Na pewne decyzje trzeba poczekać, potrzeba jest czasu. By pracować w księgowości, wbrew opiniom nie są konieczne studia. Spróbować zawsze można od zatrudnienia na najniższym stanowisku jako pomocnik, asystent.

Z czasem, gdy już nabędziesz wiedzę, doświadczenie i przede wszystkim zdecydujesz, czy praca jako młodszy księgowy jest szczytem twych ambicji i marzeń, możesz starać się o awans, czy zmianę pracy. To świetny sposób na zaczęcie przygody z księgowością dla osób tuż po maturze, które nie są przekonane do wyboru kierunku studiów, czy specjalizacji księgowej już na studiach ekonomicznych.

Napisz komentarz