Praca zawodowa dla młodych ludzi bywa wszystkim. Niestety nie można osiągnąć sukcesu tu i teraz, natychmiast, zwłaszcza w branży, w której dużą rolę pełni doświadczenie. Same kwalifikacje to początek drogi, a staż pracy jest dopełnieniem studiów, kompetencji i nie da się tego w żaden sposób ponaglić. Nawet praca po znajomości nie będzie satysfakcjonująca, bowiem bez doświadczenia po prostu sobie w niej nie poradzimy.

Zanim osiągniesz szczyt swych możliwości minie nieco czasu. Również zanim zdobędziesz niezbędne kwalifikacje, musi upłynąć określony czas. Księgowym nie da się zostać z dnia na dzień. Oczywiście można podjąć pracę w dziale księgowym i uczyć się z  biegiem lat i praktyki, aż w końcu trafimy na stanowisko młodszego księgowego czy nawet wyżej.

Nabranie doświadczenia zawodowego to klucz do sukcesu, jednak niestety ma on swoją cenę mierzoną czasem. Nie da się doświadczenia kupić ani przyspieszyć. Tymczasem posada taka, jak młodszy księgowy to dopiero początek kariery w branży księgowej. Dział księgowy może posiadać wyodrębnionych wiele stanowisk o wąskich specjalizacjach i rozmaitej hierarchii. Bez wątpienia staż pracy im dłuższy, tym bardziej przemawia na naszą korzyść. Awans nie zawsze przychodzi zgodnie z planem, jaki sobie ułożyliśmy, czasem by móc wspiąć się wyżej, trzeba poszukać lepszej pracy samemu, zmienić pracodawcę.

1 Komentarz

  • freeomovie
    Posted 8 grudnia 2019 19:54

    Sciezke awansu w oswiacie okresla Karta nauczyciela – kolejne stopnie to: stazysta, nauczyciel kontraktowy, mianowany i dyplomowany. Tak wiec po prostu szczeble kariery to kolejne etapy w zdobywaniu wiedzy, umiejetnosci, okreslajace stopnien rozwoju, ale tez odpowiedzialnosci zwiazanej z nowo nabytymi kompetencjami.

Napisz komentarz