Chcąc nauczyć się księgowości warto zacząć od najniższych stanowisk w dziale księgowości. Nie musi być to referent, zwłaszcza, gdy mamy ukończone studia ekonomiczne i teoretyczne przygotowanie do tego zawodu. Jednak młodszy księgowy to doskonałe rozwiązanie.

Praca na tym stanowisku pozwala oswoić się z problemami, charakterem pracy. W ten sposób od kuchni, w praktyce można poznać czym jest praca w księgowości, zetknąć się z realnymi sprawami, spróbować rozwiązać zawiłe tematy. Prócz tego praca uczy obowiązkowości, terminowości i sumienności, trzymania się przepisów, sprawdzania i szukania informacji w razie takiej potrzeby. Dzięki tym nawykom możemy być jedynie dobrymi księgowymi. To także sposób na sprawdzenie na ile ta praca jest dla nas odpowiednia.

Wiele osób nie jest pewnych swoich decyzji zawodowych. Aby nie brnąć za bardzo w coś co nam nie pasuje, młodszy księgowy pozwoli upewnić się w przekonaniu, że księgowość to nie branża naszych marzeń. Wykazując się umiejętnościami jako młodszy księgowy, można dość szybko się rozwinąć i tym samym awansować. Pod warunkiem, iż chcemy i mamy motywacje do zmian i podjęcia ryzyka, większej odpowiedzialności.

Napisz komentarz