Izba Administracji Skarbowej w Krakowie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Młodszy księgowy
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 77116

Warunki pracy

  • praca administracyjno-biurowa, siedząca, wymagająca wymuszonej pozycji

  • praca związana z obsługą monitora ekranowego powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy, wymagająca koncentracji, dokładności

  • obsługa innych urządzeń biurowych

  • na stanowisku występuje oświetlenie sztuczne, sufitowe górne oraz naturalne dzienne - okna

  • narzędzia pracy: komputer, drukarka, telefon, faks, kserokopiarka, niszczarka

  • praca w budynku przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Prowadzi rachunkowość organu podatkowego w zakresie scentralizowanych sum depozytowych
  • Dokonuje rozliczeń z tytułu wpłat i zwrotów dot. dobrowolnego poddania się odpowiedzialności, kaucji pobieranych w związku z nakładaniem zamknięć urzędowych, o których mowa w ustawie o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów
  • Prowadzi wymagane ewidencje i rejestry
  • Archiwizuje dokumenty zgodnie z obowiązujacymi przepisami prawa

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość zagadnień podatkowych: ustawa z 16.11.2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej, ustawa z 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa, ustawa z 29.09.1994 r. o rachunkowości, podstawowe zagadnienia dotyczące podatków
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niewykonywanie pracy w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (t.j. Dz.U. z 2020, poz. 2141) ani niewspółpracowanie ze wskazanymi organami bezpieczeństwa państwa
  • Wymagana jest grzeczność i uprzejmość
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych (edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, programy do prezentacji)