Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Młodszy księgowy
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 86829

Warunki pracy

Budynek nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Stanowisko pracy spełnia wymogi zatrudnienia pracownika administracyjno-biurowego. Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie z wykorzystaniem takich urządzeń jak: drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów. Praca wymaga szczególnej koncentracji i samodzielności.

Zakres zadań

  • Dokonuje rozliczeń z tytułu wpłat, nadpłat, zaległości oraz zwrotów podatków i ceł oraz wydaje postanowienia w tym zakresie w celu zapewnienia prawidłowego rozliczenia budżetu państwa z podatnikiem i płatnikiem.
  • Rozlicza i przekazuje wpływy uprawnionym podmiotom w celu zapewnienia należnych im dochodów.
  • Prowadzi ewidencję przypisów, odpisów, wpłat, zwrotów i zaliczeń nadpłat z tytułu podatków w celu ewidencjonowania zobowiązań podatkowych.
  • Wykonuje sprawozdawczość w zakresie realizowanych zadań wynikających z przepisów odrębnych z wyłączeniem sprawozdań sporządzanych centralnie przez Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy w celu dostarczania aktualnej i dokładnej informacji uprawnionym podmiotom.
  • Prowadzi ewidencje grzywien, mandatów, kar pieniężnych, związanych z dochodzonymi należnościami i innych należności nałożonych na podstawie właściwych przepisów prawnych w celu ewidencjonowania zobowiązań podatkowych.
  • Obsługuje rachunki bankowe w zakresie sum depozytowych w celu ewidencjonowania wpłat i realizacji zwrotów oraz przekazania wyegzekwowanych kwot na rachunki wierzycieli.
  • Kontroluje prawidłowość potrąceń wynagrodzeń dokonywanych przez płatników i inkasentów w celu weryfikacji i prawidłowego ewidencjonowania należnych kwot na kartach kontowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość Ustawy Ordynacja Podatkowa
  • Znajomość obsługi komputera
  • Skrupulatność, dociekliwość i wnikliwość
  • Odpowiedzialność
  • Umiejętności analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe