Perspektywy rozwoju

Perspektywa rozwoju młodszego księgowego

Każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z branżą finansów, rachunkowości i księgowości ma w myślach plany dotyczące dalszego rozwoju zawodowego. Chyba nikt nie chce przecież pracować na stanowisku asystenckim aż do emerytury, lub przez dwadzieścia lat pracować pod nadzorem, niesamodzielnie, na stanowisku młodszego księgowego, młodszy księgowy Wałbrzych.

Rozwój zawodowy w branży księgowości nie jest taki trudny, jak by się mogło wydawać, bo z czasem, po osiągnięciu odpowiednich kwalifikacji i spełnieniu różnych wymogów niemal wszyscy otrzymują szansę na awans. Przykładowo, młodszy księgowy może z czasem awansować na samodzielnego księgowego lub specjalistę ds. kontrolingu. Inną opcją dla tych, którzy przez ostatnich kilka lat piastowali funkcję młodszego księgowego jest rozpoczęcie pracy w audycie zewnętrznym jako audytorzy. Wszystko zależy od chęci, zainteresowań i możliwości, jakie dany księgowy posiada.

Co więcej, młodsi księgowi bardzo chętnie podnoszą swoje kwalifikacje w dziedzinie księgowości zdając egzaminy ACCA oraz CIMA, a także starając się o zdobycie certyfikatu uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Napisz komentarz